TOP-KOHA.COM Indeksi i forumit
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Michael Jackson, ne lufte me vdekjen

Shko poshtë

Michael Jackson, ne lufte me vdekjen Empty Michael Jackson, ne lufte me vdekjen

Mesazh  Admin prej Mon Jan 05, 2009 1:56 am

Michael Jackson po lufton me vdekjen, pasi vuan nga nje semundje e rralle dhe vetem nje transplant mund t’i shpetoje jeten. Megjithate, ylli i popit eshte aq in dobet, saqe edhe operacioni do te ishte teper me rrezik per te. Lajmin e ben te ditur ish-gazetari i revistes “Rrolling Stone”, Ian Hleperin, ne nje biografi, qe pritet te shkaktoje reagime te adhuruesve te kengetarit.
Gazetari eshte i njohur per investigimet e tij. Sipas shkrimtarit kanadez, Jackson vuan nga nje semundje gjenetike, e njohur si Alpha 1-antitrypsin deficiency, qe shkaktohet nga prodhimi i glikoproteines Alpha 1 ne gjak dhe ne mushkeri dhe qe mund te rezultoje fatale.

“Ka nevoje per transplant te mushkerive, por gjendja e tij shendetesore nuk mund ta perballoje operacionin”. Michael vuan edhe nga enfizema dhe ka hemorragji gastrointestinale kornike, qe sipas mjekeve mund t’i shkaktoje vdekjen. Halperin thote se gjendja e tij eshte perkeqesuar, edhe pse prej vitesh ai perpiqet te mbaje nen kontroll problemin me mushkerite.

Thuhet se Jackson ka humbur shikimin 95 perqind nga syri i majte. Zbulimet dramatike te Halperin nuk jane konfirmuar ende, por vellai i madh i Michael, Jermaine, duket se e ka pranuar gjendjen e tij. “Vellai im nuk eshte mire keto kohe, nuk eshte moment i mire per te”, tha ai ne nje interviste per Fox TV.

Disa dite me pare Jackson u fotografua rrugeve te Los Anxhelos ndersa dilte nga nje spital, i veshur me nje maske te cuditshme, qe i ngjante asaj te Zorros.
Admin
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 21
Join date : 03/01/2009
Age : 34

https://topkoha.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi