TOP-KOHA.COM Indeksi i forumit
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

mendo per ALLAHU

Shko poshtë

mendo per ALLAHU Empty mendo per ALLAHU

Mesazh  don'k1nG prej Wed Jan 14, 2009 4:16 am

Ju lutem qe te siguroheni qe ta lexoni tekstin deri ne fund.

ALLAH , kur e mora kete email mendova...


Une nuk kam kohe per kete... Dhe ne te vertete qe eshte gje e papershtatshme gjate kohes kur punojme.
Pastaj kuptova qe kjo menyre e te menduartit eshte... Saktesisht ajo qe na ka shkaktuar aq shume probleme ne boten qe po jetojme.

Ne mundohemi ta kujtojme ALLAHUN ne MASJIDS te PREMTEVE...

Ndoshta, te PREMTEVE ne mbremje...

Dhe gjate ngjarjeve jo te pelqyeshme te MAGHRIB SALLAH .


Ne duam ta kemi ATE afer kur kemi semundje...Dhe,normalisht,ne raste te vdekjeve.

Sidoqofte,ne nuke kemi kohe t'i perkushtohemi ATIJ gjate punes ose lojes...


Sepse ne mendojme qe gjithcka eshte pjese e jetes sone... Ne mundemi dhe duhet t'ia dalim mbane vete.

Le te me fale ALLAHU nese ndonjehere kam menduar qe...


Qe... gjendet nje kohe ose vend ku..AI nuk eshte I PARI ne jeten time.Ne duhet gjithmone te kemi kohe te kujtojme gjithcka qe AI ka bere per ne.

Shperndaje kete e-mail vetem nese E BESON VERTETE!!


Po, Une e dua ALLAHUN

AI eshte burim i ekzistences dhe dijes sime.


AI me ben te funksionoj ne secilen dite dhe cdo dite.Pa ATE,une do te isha asgje.

Ky eshte testi me i thjeshte.

Nese e do ALLAHUN ... Dhe nese nuk turperohesh per te gjitha gjerat e mrekullueshme qe AI ka bere per ty...
Dergoje kete e-mail te 10 njerez dhe tek personi qe ta ka derguar!

Tani,a ke kohe ta shperndash kete e-mail?


Sigurohu qe te shkosh deri ne fund te e-mailit.Lehte dhe VeshtirePerse eshte aq e veshtire te thuhet e verteta dhe aq e lehte te thuhet rrena?Perse ne jem aq te fjetur ne MASJID ,por papritmas zgjohemi kur mbaron NAMAZI e PREDIKIMI mbarojne?
Perse eshte aq e lehte te fshihet nje e-mail I SHENJTE,por i shperndajme e-mailet e ndyta?

Prej te gjitha dhuratave qe mund t'i marrim,Lutja eshte dhurata me e mire ....Nuk ka per te kushtuar asgje,perkundrazi do te kete shperblime te mrekullueshme...Verejtje: A nuk eshte qesharake se sa e lehte eshte per njerezit TE MOS BESOJNE NE ALLAH dhe pastaj te cuditen se perse po shkaterrohet bota.


A nuk eshte qesharake se si dikush mund te thote 'Une besoj ne ALLAH ' por prape ndjek Satanin(i cili, gjithashtu beson' ne ALLAH ).


A nuk eshte qesharake se si ti mund te dergosh me mijera barcoleta me e-mail dhe ato te perhapen si flaka e zjarrit, por kur duhet te dergosh mesazhe qe kane te bejne ISLAMIN , njerezit mendojne dy here kur duhet ta shperndajne ate?


A nuk eshte qesharake qe kur do ta forwardosh kete mesazh,nuk do t'ua dergosh te gjithe atyre qe ke ne librin e adresave,sepse nuk je i sigurt nese besojne dhe se cfare do te mendojne per ty kur ta marrin kete mesazh nga ti.


A nuk eshte qesharake se si une brengosem me teper per ate cfare mendojne njerezit e tjere per mua sesa cfare mendon ALLAHU per mua.

Une BEJ DUA , per te gjitha ata qe do t'ua dergojne kete e-mail te gjitheve ne listen e adresave te tyre, ata do te jene te bekuar nga ALLAHU ne nje menyre speciale per ta.

Dhe dergoja gjithashtu personit qe ta ka derguar,per t'ia bere te ditur qe ua ke derguar shume njerezve.

ma kan qu ne E-mail


shperndane kto per ALLAH
don'k1nG
don'k1nG
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 142
Join date : 06/01/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi