TOP-KOHA.COM Indeksi i forumit
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Windows Vista në gjuhën shqipe

Shko poshtë

Windows Vista në gjuhën shqipe Empty Windows Vista në gjuhën shqipe

Mesazh  Admin prej Sun Jan 04, 2009 4:38 am

Pakoja e ndërfaqes së gjuhës (LIP) për Windows Vista-n siguron një version të përkthyer pjesërisht të zonave të përdorura më gjerësisht të Windows-it.

Pasi të instalosh Windows Vista LIP-in, teksti në ekspertët, kutitë e dialogut, menytë, temat Ndihma dhe mbështetja dhe në njësitë e tjera në ndërfaqen e përdoruesit do të afishohet në gjuhën e LIP-it. Teksti që nuk është përkthyer do të jetë në gjuhën bazë të Windows Vista-s. Për shembull, nëse ke blerë versionin Spanjoll të Windows Vista-s dhe ke instaluar LIP-in Katalan, pak tekst do të mbetet në Spanjisht. Mund të instalosh më shumë se një LIP, kështu çdo përdorues i kompjuterit mund të afishojë ndërfaqen e përdoruesit në gjuhën e tij të dëshiruar.

Windows Vista Albanian Language Interface Pack punonë vetëm me versionet 32-bitëshe të Windows Vista dhe nuk mund të instalohen në versionet e mëparshme të Windows-it ose në versionet 64-bitëshe të Windows Vista-s.

ja linkun per Shkarik:

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=0e21eb7b-e01a-4fcc-b7f1-30e419da7f5b&displaylang=sq
Admin
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 21
Join date : 03/01/2009
Age : 34

https://topkoha.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi