Windows Vista në gjuhën shqipe

Shko poshtë

Windows Vista në gjuhën shqipe Empty Windows Vista në gjuhën shqipe

Mesazh  Admin prej Sun Jan 04, 2009 4:38 am

Pakoja e ndërfaqes së gjuhës (LIP) për Windows Vista-n siguron një version të përkthyer pjesërisht të zonave të përdorura më gjerësisht të Windows-it.

Pasi të instalosh Windows Vista LIP-in, teksti në ekspertët, kutitë e dialogut, menytë, temat Ndihma dhe mbështetja dhe në njësitë e tjera në ndërfaqen e përdoruesit do të afishohet në gjuhën e LIP-it. Teksti që nuk është përkthyer do të jetë në gjuhën bazë të Windows Vista-s. Për shembull, nëse ke blerë versionin Spanjoll të Windows Vista-s dhe ke instaluar LIP-in Katalan, pak tekst do të mbetet në Spanjisht. Mund të instalosh më shumë se një LIP, kështu çdo përdorues i kompjuterit mund të afishojë ndërfaqen e përdoruesit në gjuhën e tij të dëshiruar.

Windows Vista Albanian Language Interface Pack punonë vetëm me versionet 32-bitëshe të Windows Vista dhe nuk mund të instalohen në versionet e mëparshme të Windows-it ose në versionet 64-bitëshe të Windows Vista-s.

ja linkun per Shkarik:

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=0e21eb7b-e01a-4fcc-b7f1-30e419da7f5b&displaylang=sq
Admin
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 21
Join date : 03/01/2009
Age : 33

http://topkoha.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi